| Brand Name: | Sunchonglic |
| Model Number: | FS-100A |
| MOQ: | 100pcs |
| Price: | US $7.96-18.31 |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100000pcs/mon |
Home Inverter DC to AC 12V 220V 100W 100VA Modified Sine Wave Car Power Inverter designed for reliable power conversion in various applications.
| Model | FS-100A |
|---|---|
| Output Voltage | 220V AC |
| Output Waveform | Modified sine waveform |
| Rated Power | 100VA |
| Working Voltage | DC 12V |
| Frequency | 50Hz |
| Application | Home appliance, Car, etc. |
We are a seasoned manufacturer with extensive expertise in solar photovoltaic products. Our facility specializes in producing solar inverters, AGM/GEL lead-acid battery chargers, and solar charge controllers. Choosing Sunchonglic brand products ensures quality and reliability.
Our products are widely recognized and trusted by clients worldwide and can meet continuously changing economic and social needs. We sincerely welcome new and existing customers to contact us for future business relationships and mutual success!